Wyceny przedsiębiorstw

Wyceny przedsiębiorstw

Oferujemy usługi wyceny przedsiębiorstw przez wykwalifikowanych ekonomistów z wieloletnim doświadczeniem.

Oprócz podstawowych wyliczeń wartości możemy przygotować także kompleksowe ekspertyzy dotyczące działalności klienta. Przy opracowywaniu wszystkich dokumentów bazujemy na rozległej wiedzy z dziedziny gospodarki i biznesu wynikającej z regularnego sporządzania raportów dla licznych klientów. Założyciel naszej kancelarii może poszczycić się autorstwem publikacji naukowych z zakresu metodyki sporządzania wycen przedsiębiorstw, a także współpracą w roli stałego biegłego sądowego z dwoma sądami okręgowymi.

Swoją ofertę związaną z wyceną firm kierujemy zarówno do przedsiębiorców ze Szczecina i okolic jak i z całej Polski. Wykorzystujemy najskuteczniejsze metody, by dostarczyć klientom najdokładniejsze dane. Wybór metod i modelu wyceny zależy przede wszystkim od przyjętych założeń poznawczych, którym służyć ma wycena. Klienci zlecają nam tego typu usługi z różnych powodów. Do najważniejszych funkcji wyceny przedsiębiorstwa należy dostarczanie informacji dotyczących wartości firmy lub jej części, a także przygotowanie danych mających posłużyć w negocjacjach, na przykład do przekonania kontrahenta.

Co może być przedmiotem naszych wycen?

Zgodnie z najnowszymi standardami audytorskimi, w ramach usług związanych z wyceną firm bierzemy pod uwagę wiele aspektów działalności przedsiębiorstwa. Zamówiona u nas usługa może uwzględniać:

• całość przedsiębiorstwa,
• wycenę maszyn, technologii,
• know-how,
• prawa autorskie, znaki towarowe – własność intelektualną,
• instrumenty finansowe,
• wartości niematerialne i prawne.

Wykonujemy również oceny utraty wartości, która wystąpiła wskutek czynników zewnętrznych. Jako jedna z nielicznych kancelarii w Polsce ustalamy wystąpienie związku przyczynowo-skutkowego ze zdarzeniami gospodarczymi lub podejmowanymi decyzjami. Procedura ta służy np. ustaleniu racjonalności działań określonych osób w kontekście sytuacji rynkowej. 

W ramach wycen firm oferujemy

Jeśli zależy Ci na rzetelnej, skrupulatnej, profesjonalnej wycenie przedsiębiorstwa, zapraszamy do nawiązania współpracy z naszą kancelarią. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu możemy zagwarantować najwyższą jakość obsługi. Nasze usługi obejmują zarówno spółek kapitałowych i osobowych, jak i wyceną przedsiębiorstw w zorganizowanej lub wyodrębnionej części. Działamy wiarygodnie oraz rzeczowo, całe zaangażowanie wkładając w to, by nasi klienci byli zadowoleni.

Klienci mogą liczyć na nas również w przypadku restrukturyzacji spółki, a także ogłoszenia upadłości firmy czy upadłości konsumenckiej. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszej kancelarii. W razie pytań prosimy o kontakt, nasi pracownicy odpowiedzą na nie szczegółowo i wyczerpująco.